Skip to main content

Rukama mu prošel nejlepší brankář letošní sezony Fortuna ligy Jindřich Staněk či další čeští reprezentanti Jakub Pešek, Patrik Schick či Tomáš Wiesner. Zejména se ale stará o výchovu mladých brankářů Sparty. Petr Ťažký je zároveň už 13 let součástí Fotbalové školy Petra Čecha, kde je šestým rokem i šéftrenérem. Od roku 2007 působí na Spartě, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Mimo jiné třikrát patřil do realizačního týmu v dorostenecké Lize Mistrů. „Trenérská práce mě vždy naplňovala a účast na škole Petra Čecha je pro mě velice prestižní, protože Petr byl a je můj vzor jak brankářsky tak lidsky. Možnost se s ním během kempu potkat a čerpat od něj inspirace je i pro mě jako trenéra obrovsky přínosné a zajímavé,“ říká Petr Ťažký.

Do trenérského týmu si vybral další výrazné osobnosti:

Milan Hanuš po studiích trénoval mladé brankáře v Dukle Praha po boku legendy Ivo Viktora. Následně ve Slavii Praha trénoval brankáře A dorostu a prvního týmu žen. Nyní působí v Tatranu Kadaň.

Martin Vanko je specialistou na individuální přípravu hráčů zejména po zdravotní a kondiční stránce. V minulosti působil ve Spartě, Slavii nebo Bohemians. A je velkým fanouškem Arsenalu.

Tomáš Bezstarosti měl jako mladý brankář ve Spartě možnost sbírat zkušenosti od brankářských legend Ivo Viktora, Pavla Srníčka či Daniela Zítky. Poté odehrál šest sezon ve futsalové lize a pomohl Spartě vychytat titul. Nyní je součástí reprezentace malého fotbalu a trénuje brankáře AFK Slavoj Podolí a SK Čechie Smíchov. Mezi jeho největší zážitky patří možnost si zahrát proti Zinedinu Zidanovi.

Michal Hladík je od roku 2001 trenérem mládeže AC Sparta Praha, kde prošel všemi kategoriemi od přípravek až po dorost. V současnosti je asistentem v kategorii U19 a šéftrenérem v AFK Slavoj Podolí Praha, kde se stará o fotbalovou školičku.

Z Podolí spolu s ním pomohou na FŠPČ také Jindřich Pacourek a Michael Lukič. Jeho zajímavostí je, že je rodákem z Austrálie. Trenérství se věnuje už od roku 1990 a mimo jiné působil ve Spartě a vedl i reprezentaci plážového fotbalu. Jeho specialitou je sportovní příprava dětí.

Do trenérského týmu patří také další držitel licence UEFA Elite Youth A Jan Janota, který má trenérskou praxi z Rakovníka, Čechie Smíchov či dorostu žen Sparty.